در اکثر سایت‌ها و شبکه‌های مجازی کالای قاچاق به فروش می‌رسد که بیشتر آنها نیز کالای اصلی نیستند و قیمت گذاری در آنها مورد تایید و زیر نظر اتحادیه نیست.

به گزارش صبحانه،ابراهیم درستی درباره افزایش قیمت گوشی تلفن همراه در بازار و نیز تاثیر سایت های مجازی بر آن گفت: در اکثر سایت‌ها و شبکه‌های مجازی کالای قاچاق به فروش می‌رسد که بیشتر آنها نیز کالای اصلی نیستند و قیمت گذاری در آنها مورد تایید و زیر نظر اتحادیه نیست، میزان عرضه و تقاضا در بازار تعیین کننده قیمت آن است و نه سایت‌ها همچنین قیمت کالا بر مبنای دلار به نرخ روز و زیر نظر اتحادیه محاسبه می‌شود؛ فروشنده سود عادلانه را از فروش می‌برد و گران‌فروش نیست.

وی ادامه داد: نزدیک به 3هزار مدل گوشی تلفن همراه موجود است مصرف کننده نیز باید در بازدید میدانی مدل مورد نظر خود را انتخاب‌کند.

درستی بیان کرد: در دو ماه اخیر نرخ ارز 400تومان افزایش قیمت داشته است و گوشی تلفن همراه نیز با پرداخت دلار وارد کشور می‌شود؛ تاجر بر مبنای نرخ دلار قیمت گوشی را به ریال تبدیل می‌کند تا به دست مصرف کننده برسد. تثبیت قیمت دلار بر نوسان قیمت گوشی اثرگذار است و امیدواریم در آینده با تک نرخی شدن آن ثبات در بازار ارز و نیز گوشی تلفن همراه را داشته باشیم.

رییس اتحادیه صنف فروشندگان و دستگاههای صوتی، ‌تصویری و تلفن همراه تاکید کرد: مغازه داران گرانفروش و یا قاچاقچی نیستند، مصرف کننده با بازدید میدانی هزینه‌ها را به نسبت قدرت خرید خود برآورد کنند و بر مبنای نرخ گوشی کارکرد و کارآیی آن را نیز بررسی کنند چراکه قیمت گوشی از 50هزار تومان تا 3 میلیون تومان است بنابراین بهترین انتخاب را از سایت‌های مجازی نمی‌توان داشت.

اجرای طرح رجیستری در چه مرحله‌ای است؟

درستی درباره اجرای طرح رجیستری گفت: به عنوان متولی صنف گوشی تلفن همراه آمادگی خود را اعلام کردیم و نیز انجمن واردکنندگان گوشی تلفن همراه و تبلت که متشکل از 43 وارد کننده هستند تقبل کردند با اجرای طرح رجیستری و حمایت‌های دولت و نیز آسان سازی راهکارها، سهم بازار را تامین کنند.

وی تصریح کرد: قرار بود سازمان تنظیم مقررات، گمرک و سازمان صنعت معدن تجارت با شیب ملایم این طرح را با معرفی 2 کالا در ابتدای کار، اجرا کنند و با گذشت یک ماه هنوز اعلام نشده است. زیر ساخت با ما نبود و فروشندگان می‌خواهند کالای مرغوب بفروشند و دوست ندارند با مشکلات مواجه شوند.

درستی تاکید کرد: اجرای طرح نیاز به آماده سازی زیرساخت‌ها و نیز هماهنگی بین 3 اپراتور دارد و در حال حاضر برای اجرا با شیب ملایم دو برند اعلام نشده است./جام جملینک منبع

مطلب تاثیر فروشگاه‌های اینترنتی بر قیمت گوشی در بازار در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :تاثیر فروشگاه‌های اینترنتی بر قیمت گوشی در بازار
http://mofidestan.ir/%d8%aa%d8%a7%d8%ab%db%8c%d8%b1-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%a8%d8%b1-%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%da%af%d9%88/