مفیدستان:

موزه‌ی كودك و نوجوان میزبان شماست!


معرفی ۵۰ سال کار


کودک و نوجوان > فرهنگی – اجتماعی – خبر > از آغاز هفته به مناسبت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی، موزه‌ی کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فعالیت‌های گوناگونی تدارک دیده است.

این موزه بخشی از میراث مادی و معنوی کانون طی ۵۰ سال گذشته را در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده است.

زهرا اطهری، رئیس موزه‌ی كودك و نوجوان كانون پرورش فكری كودك و نوجوان درباره‌ی تاریخچه‌ی موزه به خبرنگار هفته‌نامه‌ی دوچرخه می‌گوید: «این موزه در سال ۱۳۷۹ راه‌اندازی شده است. گردآوری و حفظ آثار و دستاوردهای كانون پرورش فكری، هدف از تأسیس این موزه بوده و اكنون این آثار در موزه قابل مشاهده است.»

به گفته‌ی اطهری «در این موزه می‌توانید نشریات، بازی‌ها و سرگرمی‌ها، انیمیشن‌ها و موسیقی‌های تولیدی كانون را ببینید. برای مثال تصویرگری‌های هنرمندانی مثل علی‌اكبر صادقی برای كتاب‌هایی كه در كانون منتشر شده است در موزه قابل مشاهده است. پوسترهای مربوط به فعالیت‌های كانون هم در موزه نگه‌داری می‌شود.»

اطهری هم‌چنین می‌گوید: «از دیگر برنامه‌های این موزه، نمایشگاه «مرور ۵۰ سال خاطرات کانون»، بخش بازی و سرگرمی و… است. بازدید‌كنندگان می‌توانند علاوه بر اشیا و محصولاتی كه در این سال‌ها تهیه شده، فیلم های تهیه‌شده در كانون را هم به شكل قدیمی و با دستگاه آپارات و هم با دستگاه‌های تصویری جدید تماشا كنند و به نوعی با چگونگی نمایش فیلم در گذشته و سیر تكامل آن آشنا می‌شوند.»

رئیس موزه‌ی كودك و نوجوان می‌گوید: «معرفی فرهنگ كودكی بین اقوام و مناطق مختلف كشور و نوع پوشش اقوام ایرانی با نمایش عروسك‌های دارا و سارا با پوشش اقوام گوناگون یكی دیگر از فعالیت‌های موزه است.»

او برای بازدید از موزه توضیح می‌دهد: «دوستداران بازدید از موزه می‌توانند با هماهنگی به شكل گروهی و به شكل فردی از آثار موزه دیدن كنند. ساعت كار موزه‌ی كودكی از ۸ تا ۱۶ است.»

گفتنی است مركز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان در خیابان حجاب واقع شده است.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط

مطلب معرفی ۵۰ سال کار در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :معرفی ۵۰ سال کار
http://mofidestan.ir/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%db%b5%db%b0-%d8%b3%d8%a7%d9%84-%da%a9%d8%a7%d8%b1/