ورزشی یاب:

اولین لژیونر والیبال بانوان ایران در دیداری دوستانه برای تیم شومن بلغارستان به عنوان امتیازآورترین بازیکن زمین معرفی شد.

مائده برهانی که لقب اولین بانوی لژیونر (رسمی) والیبال ما را یدک می کشد در تازه ترین صحبتش با والیبال ایران از آخرین وضعیت خود در تیم شومن بلغارستان سخن گفت.

به گزارش نامه نیوز، برهانی در ابتدای صحبت هایش به معرفی خود پرداخت و در مورد خودش، خانواده اش و میزان تحصیلاتش عنوان کرد: اصالتا اصفهانی هستم و کوچکترین فرزند خانواده می باشم. ۲۹ سال دارم و با ۱۸۳ سانتیمتر قد عضو تیم ملی بانوان ایران بوده و در پست پشت خط زن بازی می کنم.

وی ادامه داد: دانشجوی سال اول مدیرت راهبردی سازمان های ورزشی درمقطع كارشناسی ارشد هستم. سه خواهر بزرگتر دارم که هر سه متاهل هستند و یکی از خواهر زاده های من به نام امیرعرفان ایزدی با ۱۶ سال سن عضو تیم ملی نوجوانان فوتبال ایران است.

برهانی در مورد اینکه چه چیزی باعث شد تا تصمیم بگیرد در کشور دیگری والیبال خود را پیگیری کند عنوان کرد: برای کسب تجربه و به عنوان اولین دختر والیبالیست لژیونرایرانی به تیم شومن ۰۵ بلغارستان پیوسته ام. دوست دارم سال آینده در یکی از تیم های ترکیه، ایتالیا و یا آذربایجان حضور پیدا کنم و مطمئنا از این طریق راه گشای لژیونر شدن برخی از بازیکنان ایران در اروپا خواهم بود.

وی در مورد ورودش به بلغارستان و شکل برخورد با او اظهار داشت: ۹ ژانویه برابر با بیستم دی ماه ۱۳۹۵ به شهر شومن آمده ام و خودم را به کادر فنی تیم معرفی کردم. شکر خدا تا حال همه چیز خوب بوده و امیدوارم در ادامه هم همه چیز خوب پیش رود. اینجا در شهر شومن که در ۲۰۰ کیلومتری صوفیه پایتخت بلغارستان قرار دارد احساس غریبی نمی کنم. رفتاری خوب و دوستانه توام با احترام با من دارند و این رفتار باعث می شود نه تنها احساس تنهایی نکنم بلکه احساس خیلی خوبی نیز دارم.

وی تصریح کرد: در مورد زبان نیز مشکلی وجود ندارد. اینجا همه تقریبا انگلیسی بلد هستند و انگلیسی صحبت می کنند. کمک مربی تیم خانم liudmila Liubenova و دو نفر از بازیکنان ( Gabi و Vladi) انگلیسی شان خوب است و روان صحبت می کنند.

پشت خط زن تیم ملی بانوان ایران در مورد شرایط فنی تیم جدیدش عنوان کرد: در نیم فصل گذشته تیم ما در رده ششم جدول لیگ بلغارستان قرار گرفت و هدف اصلی تیم این است که در نیم فصل دوم قوی تر ظاهر شده ودر رده بالاتری قرار بگیریم. تیم فعلی ام در مقایسه با تیم قبلی طبیعتا بار فنی بالاتری دارد.

برهانی در مورد چگونگه آشنایی باشگاه شومن با و پیشنهادش اظهار داشت: هفت ماه پیش تقریبا در اوایل ماه سپتامبر سال ۲۰۱۶ با این باشگاه وارد مذاکره شدیم. باشگاه بلغاری بازی ما رادر اینترنت دیده بود و تمام فیلم های ما را در مسابقات آسیایی دنبال می کرد. از آنجایی که شرط ما بازی با پوشش اسلامی بود باشگاه باید با فدراسیون والیبال بلغارستان هماهنگی لازم را انجام می داد تا این اتفاق بیافتد. در نهایت یک ماه پیش موافقت شان را اعلام کردند و ما مستقیما با فدراسیون والیبال ایران و شخص آقای داورزنی مذاکره و رهنمود های لازم را از ایشان گرفتیم و خدا را شکر همه امور برای انتقال ما انجام شد.

وی افزود: مسئولان تیم بانک سرمایه هم حمایت زیادی از من داشتند و خیلی راحت به من رضایت نامه دادند. از همه کسانی که در این راه کمک حال من بودند ممنونم. از باشگاه بانک سرمایه و آقای دکتر داورزنی ریاست فدراسیون والیبال صمیمانه تشکر می کنم.

برهانی در مورد شرایط فعلی تیمش و روند تمرینات اظهار داشت: فعلا سخت در حال تمرین کردن هستم. تیم شومن از بازیکنان جوانی برخوردار است و اکثر آنها بین ۱۹ تا ۲۳ سال سن دارند و قطعا آینده بسیار خوبی در انتظار آنها خواهد بود. سه بازیکن تیم ملی جوانان بلغارستان در این تیم هستند که دو نفر آنها سرعتی زن و یک نفر دریافت کننده است. در ضمن مدیریت تیم مشغول انجام کارهای مربوط به مجوز FIVB نیز می باشد.

وی افزود: روز جمعه ١٣ ژانویه ۲۰۱۷ اولین بازی ام را در یک بازی دوستانه در مقابل تیمی از بلغارستان انجام دادم كه البته در یك بازی نزدیك ٣ بر ٢ بازی را واگذار كردیم. خدا را شكر توانستم در اولین مسابقه كه همه توجهات به شخص من بود عملكرد خیلی خوبی داشتم و با كسب ٢٦ امتیاز كه ٣ امتیاز از دفاع ، ٢ امتیاز از سرویس و ٢١ امتیاز با اسپك داشتم امتیاز آورترین بازیكن زمین شدم.

برهانی در پایان در مورد تاریخ اولین حضور رسمی اش در ترکیب شومن بلغارستان گفت: مسابقات باشگاههای بانوان بلغارستان از هشتم بهمن برابر با ۲۷ ژانویه مجدد آغاز خواهد شد که من و خانم گیوه بخاطر همراهی تیم ملی بانوان ایران در مسابقات انتخابی جهان درمالدیو به سر می بریم و در این دیدار غایب خواهیم بود. به امید خدا از بازی دوم كه ٣ فوریه هست این تیم را همراهی خواهیم کرد.لینک منبع

+۰-۰


لینک منبع و پست :نخستین لژیونر والیبال بانوان: در اولین بازی ام برای شومن بلغارستان امتیازآورین بازیکن شدم – ورزشی یاب
http://varzeshiyab.ir/%d9%86%d8%ae%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%86-%d9%84%da%98%db%8c%d9%88%d9%86%d8%b1-%d9%88%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a8%d8%a7%d9%84-%d8%a8%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%88%d9%84%db%8c%d9%86/